امامزاده محمد بن باقر (ع) بوشهر در سوگ وفات ام المومنین عزادار شد

شناسه : 1019 15 اردیبهشت 1399 - 12:11 452 بازدید ارسال توسط : نویسنده : حامد فکوری
امامزاده محمد بن باقر (ع) بوشهر در سوگ وفات ام المومنین عزادار شد
پ
پ

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر، طی آیینیمراسم شامگاه سوگواری وفات ام المومنین حضرت خدیجه کبری (س) با عنوان«خدیجه مادر امت» و پاسداشت یاد شهدای مدافع سلامت و درگذشتگان کروناییبه همت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و با همکاری اداره کل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر و با مشارکت صدا و سیمای مرکز بوشهر از محل مرکز«افق» آستان مقدس امامزاده محمد بن باقر (ع) منطقه 2 این بندر پخش زندهشد.

* با رعایت فاصله گذاری بهداشتی بیماری «ویروس کرونا» را شکست می دهیم

بنا به گزارش روابط عمومی اوقاف بوشهر، سعید کشمیری، رییس دانشگاه علومپزشکی استان بوشهر در بخشی از این برنامه پخش زنده تلویزیونی که در صحن این آستان مقدس برگزار شد، به آمار هفتاد درصدی بهبود یافتگان به بیماری«ویروس کرونا» در این استان خبرداد و اظهار کرد: با توجه به همه گیر بودناین بیماری بیولوژیک نیاز است هم استانی های گرانقدر در شهرها و روستاهابا رعایت فاصله گذاری مراقبتی و بهداشتی نسبت به مقابله با این ویروس بیرحم و رعایت بهداشت فردی و عمومی همچنان مواظب باشند و پویش در خانهبمانیم را جدی بگیرند.

* اولین بانوی مسلمان واقف، مادر حضرت ام ابیها (س) بود

ﺣﺠﺖ‌ﺍﻻ‌ﺳﻼ‌ﻡ ﺳﯿﺪ ﻋﺒﺪﺍﻟﺠﻠﯿﻞ ﺣﺴﯿﻨﯽ، ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺩﻓﺘﺮ ﻧﻬﺎﺩ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﻣﻘﺎﻡ ﻣﻌﻈﻢﺭﻫﺒﺮﯼ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻋﻠﻮﻡ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﻮﺷﻬﺮ در ادامه این مراسم در وصف شخصیت بارزبانوی آسمانی حضرت خدیجه کبری (س) مادر حضرت فاطمه زهرا (س) نکاتی رابیان نمود و اظهار کرد: حضرت ام المومنین خدیجه کبری (س) اولین بانویمسلمان واقف در جهان است که با انفاق و ایثاری بزرگ تمام ثروت خود رابرای احیاء و گسترش دین توحیدی اسلام در اختیار حضرت خاتم انبیاء محمدمصطفی (ص) قرار داد و حضرت خدیجه (س) مادر به عنوان اولین مروج فرهنگ وقفو انفاق کریمانه در طول تاریخ جهان شناخته شده است.

*بیت خوانی اشعار دینی ذاکر سیدالشهداء در بوشهر

گفتنی است، ﻣﺤﻤﺪﺭﺿﺎ ﻓﺎﺭﯾﺎﺑﯽ، ﺫﺍﮐﺮ ﺍﻫﻞ ﺑﯿﺖ ﻋﺼﻤﺖ ﻭ ﻃﻬﺎﺭﺕ(ﻉ) ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﻭﺻﻒ وفات ام المومنین، ﺣﻀﺮﺕ خدیجه کبری (س) به مرثیه سرایی و بیت خوانی اشعار دینی پرداخت.

* تجلیل از شهدای قرآنی و مدافع سلامت در مرکز افق بوشهر

خاطرنشان می شود، در پایان این آیین از خانواده اولین شهید مدافع سلامت،دکتر فخری تجلیل به عمل آمد. و همچنین از خانواده شهدای میزبان مجلس قرآنی مرکز «افق» کوی خواجه ها منطقه 2 بندر بوشهر سرداران شهیدان؛محمدخلیل خواجه ئیان، محمد رضا خواجه ئیان، منوچهر آرام، ماشاءالله نعمتی، عباس پوربهی، عبدالمحمد گرگین در محل آستان مقدس امامزاده محمدبن باقر (ع) تجلیل به عمل آمد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.